FB Factorin syyskokous pidettiin tänään sunnuntaina 30.9.2018. Kokouksen esityslistalla oli seuran toisen toimintakauden tilinpäätös, toimintakertomus ja toiminnantarkastajan raportti, sekä uuden johtokunnan jäsenen valitseminen seuratyöntekijäksi siirtyneen Markus Holopaisen tilalle.

Tilinpäätöksen mukaan seuran tulos oli toisellakin toimintakaudella ylijäämäinen. Syyskokous myönsi tilivelvollisille vastuuvapauden ja toivotti menestyksekästä jatkoa. Johtokunnan uudeksi jäseneksi syyskokous valitsi yksimielisesti Laura Saastamoisen. Laura on aktiivinen järjestöihminen ja hän tuo erityisopettajana seurallemme vankkumatonta ammattitaitoa ja näkemystä kasvatuksen saralta.

Kiitos niin kokoukseen osallistuneille kuin muillekin toiminnassa mukana oleville 🙂 Värikästä ja raikasta syksyn jatkoa 🍁🍂