Viime lauantaina F-tytöt suorastaan puhkuivat intoa ja jännitystä. Monella tytöllä kyseessä oli ihka ensimmäinen salibandypeli ja osa pääsi tutustumaan pelin henkeen myös maalivahdin näkökulmasta.

Ensimmäinen peli alkoi mukavasti seuran sisäisellä pelillä ja päättyi tasapeliin. Siitä saatiin hyvä startti päivän seuraaviin peleihin, joissa päästiin pelaamaan taitavia joukkueita vastaan. Pelejä riitti tarpeeksi jokaiselle, ja sen lisäksi muutama tyttö kävi paikkaamassa toisen joukkueemme sekä vanhempien tyttöjen pelissä. Päivän jälkeen oltiin uupuneita, mutta hyvä mieli jäi jokaiselle – vähintäänkin loppuverryttelyn jälkeen jaettujen tikkareiden ansiosta!

Valokuvia päivän otteluista

Parhaat palat FB Factor Carelia – FB Factor Arctic pelistä

Parhaat palat FB Factorin ja SB Welhojen välisistä peleistä

Parhaat palat FB Factorin ja Josban välisistä peleistä