FB Factor

Seuran arvot

  • Turvallista yhdessä tekemistä
  • Aktiivisesti kehittyvä
  • Kannustava ja avoin
  • Hyvät harjoitteluolosuhteet edullisesti

FB Factor on salibandyseura, joka tarjoaa jäsenilleen hyvät ja turvalliset harjoitteluolosuhteet edullisesti. Seura henkii iloista pohjoiskarjalaista yhteisöllisyyttä ja pyrkii aina eteenpäin toiminnassaan.

Johtokunta kaudella 2019-2020:

Lauri Holopainen
puheenjohtaja
045-2226002
lauri.holopainen@joensuuntilipalvelu.fi

Marko Vallius, varapuheenjohtaja
050-3484551, marko.fysiojukola@telemail.fi
Jere Mutanen, markkinointi ja viestintätiimi
050-3101077, jere.mutanen@riveria.fi
Mika Karhapää, vapaa-aikatiimi
040-5757876, mikekarhapaa55@gmail.com
Jatta Pakarinen, nuorisojäsen
045-2348200, pakarinen.jatta@luukku.com
Lassi Tahvanainen, aikuisten harrastetoiminnan kehittäminen
050-3389873, lasata17@gmail.com
Laura Saastamoinen, kasvatuksellisuuden kehittäminen
045-6074403, laura.e.saastamoinen@uef.fi

Seuratyöntekijä
Markus Holopainen
045-6661499
markus@fbfactor.fi

Kapteenisto kaudella 2019-2020:

Katja Ruotsalainen
sihteeri
050-4021967
katja@fbfactor.fi

Fanni Niemelä, naiset
Silja Penttiene, naiset
Ninni Huovinen, naiset ja A-tytöt
Jennica Holopainen, C-tytöt
Nea Hulkko, C-tytöt
Juliaana Juvonen, C-tytöt
Vilma Kosonen, D-tytöt 2007
Lilja Tahvanainen, D-tytöt 2007
Maija Juvonen, D-tytöt 2007
Liina Ruotsalainen, D-tytöt 2008
Minea Kärki, D-tytöt 2008
Hilma Korhonen, D-tytöt 2008

Kapteenistoon kuuluvat naistenjoukkueen sekä A-D-tyttöjoukkueiden kapteenit ja varakapteenit.

Joukkueet kaudella 2019-2020:

Naiset
Katja Ruotsalainen
Joukkueenjohtaja
050-4021967
katja@fbfactor.fi

A-tytöt
Sami Muikku
Joukkueenjohtaja
sami.muikku@elisanet.fi

C-tytöt
Saana Randen
Joukkueenjohtaja
saana.randen@gmail.com

D-tytöt
Jenni Salomaa
Joukkueenjohtaja
jenni_salomaa@hotmail.com

E-tytöt
Vesa Voutilainen
Joukkueenjohtaja
045-2339588
vesavoutilainen@hotmail.com

F-tytöt
Vesa Voutilainen
Joukkueenjohtaja
045-2339588
vesavoutilainen@hotmail.com

Sählykerhot ja harrasteryhmät
Markus Holopainen
045-6661499
markus@fbfactor.fi